Georgia FFA & Ag Ed Home
 
Curriculum & SAE FFA GVATA Young Farmers Foundation Alumni FFA Camps
 
 
 
  Area Officers
Welcome
Sign In
 
 
     
 
 
 
Area 1 Officers      


Top Row (L-R)
Taleen Hanna
Bethany Champion
Luke Wilkie
Octavia Bushey
Aubrianna Green

Bottom Row (L-R)
Samantha Walker
Emma Long
Madison Kelly

President: Emma Long, Pickens County
Vice President: Bethany Champion, Sonoraville
Secretary: Madison Kelly, Arabia Mountain
Treasurer: Luke Wilkie, Dawson County
Reporter: Aubrianna Green, Murray County
Sentinel: Taleen Hanna, Cambridge
Jr. Representative: Octavia Bushey, Gilmer County
Jr. Representative: Samantha Walker, North Murray

Area 2 Officers      


Top Row (L-R)
Payton Jackson
Lexi Pritchard
Nate McKinney
Emma Newberry
Bella Chandler

Bottom Row (L-R)
Alyssa Wright
Hope Tompkins
Erin Temple
President: Hope Tompkins, Franklin County
Vice President: Payton Jackson, Banks County
Secretary: Nate McKinney, East Jackson
Treasurer: Alyssa Wright, Winder Barrow
Reporter: Erin Temple, Madison County
Sentinel: Emma Newberry, Oconee County
Jr. Representative: Bella Chandler, East Jackson
Jr. Representative: Lexi Pritchard, Oconee Middle

Area 3 Officers      

Top Row (L-R)
Ariel Lawson, 
Margie Knapek
Sarah Harper
Tim Deas
Gracie Bananto

Bottom Row (L-R)
Bailee Tracy
Chely Trejo
Lexi Cindrick
President: Chely Trejo, Crawford County
Vice President: Lexi Cindrick, LaGrange
Secretary: Bailee Tracy, Harris County
Treasurer: Margie Knapek, Perry
Reporter: Ariel Lawson, Rutland
Sentinel: Sarah Harper, Locust Grove
Jr. Representative: Tim Deas, Peach County
Jr. Representative: Gracie Bananto, Northside Middle

Area 4 Officers      
Top Row (L-R)
Sarah Grace Hunter
Millie Hooks
Olivia Cook
Grace McBridge
Jazmine Gordon

Bottom Row (L-R)
Jerrett Jackson
Katlyn Davis
Vrit Patel


President: Katlyn Davis, South Effingham
Vice President: Jazmine Gordon, Islands
Secretary: Jerrett Jackson, West Laurens 
Treasurer: Sarah Grace Hunter, Southeast Bulloch
Reporter: Millie Hooks, Swainsboro 
Sentinel: Grace McBridge, ECI
Jr. Representative: Olivia Cook, West Laurens 
Jr. Representative: Vrit Patel, South Effingham Middle

Area 5 Officers      


Top Row (L-R)
Jacob Harper
Chase Willis
Gage Nichols
Brent Miller
Owen Harris

Bottom Row (L-R)
Carolyne Turner
Kristen Palmer
Gracie Sudderth
President: Kristen Palmer, Pelham
Vice President: Brent Miller, Bainbridge
Secretary: Gage Nichols, Tift County
Treasurer: Gracie Sudderth, Pataula Charter
Reporter: Chase Willis, Colquitt County
Sentinel: Owen Harris, Wilcox County
Jr. Representative: Jacob Harper, Pelham 
Jr. Representative: Carolyne Turner, WJW Middle

Area 6 Officers      


Top Row (L-R)
Jaksen Lott
Ethan Hyers
Colton Peacock
Riley Johns
Jack Lingenfelter

Bottom Row (L-R)
Rose Coleman
Luke Nichols
Morgan Yearty
 President: Luke Nichols, Berrien County
Vice President: Colton Peacock, Long County
Secretary: Ethan Hyers, Bacon County
Treasurer: Jaksen Lott, Coffee County
Reporter: Riley Johns, Brantley County
Sentinel: Rose Coleman, Echols County
Jr. Representative: Jack Lingenfelter, Coffee County Middle
Jr. Representative: Morgan Yearty, Jeff Davis High

   
   
 
     
 
   
 
Curriculum & SAE    |    FFA Association    |   GVATA    |   Young Farmers    |   Foundation    |   Alumni    |   FFA Camps

© 2019 Georgia FFA & Agriculture Education. All Rights Reserved.
Website designed by: Wieghat Graphics, Inc.